Özgür Bilgi Kanalı

Kadınların en sevdiği şeylerden biri makyaj yapmaktır. Makyaj sayesinde yüzünüzdeki kusurları örterek var olan güzelliğinizi ortaya çıkabilirsiniz. Her kadın az çok makyaj yapar. Ancak makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Zira her makyaj yapan kadın güzel olacak diye bir şey yoktur. Önemli olan size en çok yakışan makyajı ve doğru makyajı yapmaktır. Bunu yapabilmek için de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu yazıda bunlardan bahsedeceğiz.
Makyajın en güzel şekilde görünmesini istiyorsak pürüzsüz bir cilde sahip olmamız gerekir. Ancak her kadının böyle bir şansı yoktur. Neyse ki fondöten sayesinde kusursuz bir cilde sahip olmak mümkün. Ancak burada fondöten seçimine dikkat etmek gerekiyor. Cildinizin rengine en uygun olan fondöteni tercih etmelisiniz. Böylelikle cildiniz makyaj için hazır hale gelecektir. Fondöteni sürerken parmak uçlarınızı kullanın, böylelikle doğal bir görünüm elde edersiniz. Ayrıca fondöteni sürmeye başlarken az miktarda sürerek başlayın. Gereğinden fazla sürerseniz bu hoş bir görüntü oluşturmayacaktır. Makyaj için vazgeçilmez sayılabilecek bir ürün olan pudra kullanmayı ihmal etmeyin. Pudra sayesinde sürmüş olduğunuz fondöten de kalıcı olacaktır. Ayrıca pudra yüzünüzün matlaşmasını sağlayarak hoş bir görüntü oluşturur. Cildiniz her zaman canlı görünmeyebilir. Bunun için size yardımcı olacak ürün allıktır. Doğru bir allık kullanımı ile yüzünüze canlılık ve neşe katabilirsiniz. Allığı sürerken gülümsemeniz ve allığı yanağınızın üst kısmına uygulamanız gerekir. Cildinizin rengine uyacak bir allık kullanmaya özen gösterin.
Gelelim bakışlara. Daha yoğun ve anlamlı bakışlara sahip olmak istiyorsanız bunu rimel sayesinde yapabilirsiniz. Kirpiklerin belirginleştirilmesi bakışlarınızın daha canlı olmasını sağlayacaktır. Bu yüzden rimel kullanmayı sakın ihmal etmeyin. Rimeli ilk önce üst kısımdaki kirpiklerinize sürün. Rimelin kirpiklerinizde uzun süre kalması için kirpiklerinizin kuru ve temiz olmasına dikkat edin. Ayrıca eğer lens kullanan biriyseniz önce lensinizi takın, ondan sonra rimelinizi sürün. Göz çevresine bulaşan rimel lekelerini biraz bekledikten sonra pamuk yardımıyla temizleyebilirsiniz. Makyajı tamamlayacak olan son nokta rujdur. Eğer ruju doğru uygularsanız kusursuz bir makyajı tamamlamış olursunuz. Dudak tipinize ve cilt renginize en uygun ruju kullanmaya dikkat edin.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.