Özgür Bilgi Kanalı

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TEMEL EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

İl içi öğretmen atama başvurusu nasıl yapılır? 2019 MEB il içi öğretmen atama son başvuru tarihi ne zaman?

sözleşmeli öğretmenlik

İl içi öğretmen atama başvurusu nasıl yapılır? Sorusu milyonlarca öğretmen tarafından soruluyor. Mazerete bağlı görev yeri değişlikliği yapmak isteyen öğretmenler yarın atama başvurusu için ilkatama.meb.gov.tr adresi üzerinden başvurabilecek. İşte MEB 2019 il içi öğretmen atamaları

İL İÇİ ÖĞRETMEN ATAMA BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Öğretmenler MEB sitesinde yer alan ilkatama.meb.gov.tr adresine ulaşarak e devlet şifreniz ve ya sisteme giriş yaparak T.C Kimlik numaranızı, nüfus cüzdanı numarınızı ve yakın ailenizden bir TC Kimlik numarasını girerek giriş yaparak atama başvurusunda bulunabileceksiniz.

İL İÇİ ATAMA BAŞVURULARI SON TARİH NE ZAMAN?

Öğretmenlerin il içi yer değiştirme işlemleri için başvurular 21-24 Mayıs 2019 tarihleri arasında yapılacak ve atamalar ise 29 Mayıs 2019 tarihinde yapılacak. İlişik kesme işlemleri ise 14 Haziran 2019 tarihinde gerçekleştirilecek.

DİKKAT..!!

2016/2017 Eğitim-Öğretim yılında resmi okul öncesi eğitim kurumları, ilkokul ve ortaokulların değerlendirilmesini sağlayacak “Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Standartları Modülü” veri girişlerine açılmıştır.

(Veliler Veli TC Kimlik No ve Öğrenci No ile, öğrenciler ise Öğrenci TC Kimlik No ve Öğrenci No ile giriş yapacaktır.)

Veli /Öğrenciler olarak kurumunuzu değerlendirmek içintıklayınız.

BU ANKET TAMAMEN GÖNÜLLÜK ESASINA DAYALI OLUP ÖĞRENCİLERİN VE VELİLERİNİN OKUL GELİŞİMİNE KATKISINI AMAÇLAMAKTADIR.

BU NEDENLE KİŞİSEL BİLGİLERİNİZİ HİÇ KİMSE İLE PAYLAŞMAYINIZ..!!

NOT:Veli Girişlerinde; Öğrencinin Anne veya Babasından E-okulda Veli Olarak Tayin Edilmiş Olan Kişi Ankete Katılabilecektir. Mebbis için tıklayınız


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.