Murder Mystery 2 Nasıl Oynanır

Murder Mystery 2, adında söylediği gibi katil gizemini bulmak amaçlı bir oyundur. Şimdi hemen nasıl oynandığına geçelim!

 

Innocent (Masum)

 

Katilin gizemini bulmaya çalışın. Eğer çoktan gizemi bulduysanız katilden kaçın. Eğer uçan bir silah görüyorsanız onu alın. O şerifin ölmüş anlamına geldiği ve silahını bıraktığı anlamına gelir.

 

Sherrif (Şerif)

 

Şerif sizmisiniz? İşte şimdi biraz dikkatli olun çünkü katili tek vurabilen kişi sizsiniz. Aman dikkat! Öldüğünüzde silahınızı yere bırakırsınız. Ve katil orada bekleyebilir ve silahı hiç kimse alamaz. Ama bu oyuncular zaten Murder Mystery 2’nin 35% gibisini kaplıyor.

 

Murderer (Katil)

 

Göreviniz katil olarak herkesi öldürmektir. Ama sakın şerifi öldürdüğünüzde orada beklemeyin. Tamam evet hiç kimse o silahı alamaz ama bir zaman var bu oyunda ve o zamanı aşarsan ve daha sen hariç herkes ölmemiş ise oyunu kaybetmiş olursun. Dikkat ey! Şerif tarafından vurulursan oyunu kaybetmiş olursun.

 

Kutular

 

Kutular, senin yeni bıçak yada silah kostümleri almanı sağlar! Şimdi bunların çıkma şanslarını inceleyelim!

Common (Basit)

 

Bunlar en kolay alınan silah ya da bıçaklardır. Alınma şansları 70%

Uncommon (Biraz daha zor)

 

Bunlar biraz daha zor alınan bıçak ya da silahlardır. Alınma şansları 15%.

 

Rare (Nadir/Ender)

Bunlar Uncommon gibiler ama 5% daha zorlardır. Yani Ender/Nadir silah ya da bıçakların alınma şansları 10%’dur.

 

Legendary (Efsanevi)

Şimdi artık zor bıçak ve silahlara geçtik. Bu en nadir olan bıçak ya da silah türünün 3 altıdır. Efsanevi bıçak ya da silah alma şansı 5%’dir.

 

Godly (Tanrısal)

İşte bu en iyi bıçak ya da silah türünün 2 altıdır ve kutulardan alabileceğiniz en zor bıçak türlerinden biridir. Alma şansı %1’dir

Chroma Godly (Renkli Tanrısal)

 

Ve en iyi bıçak ya da silah türünün 1 altı olan Renkli Tanrısal! Bu kısaca Tanrısal  türünün aynısı ama rengarenk efektleri ya da görünümleri vardır. Bu türün alma şansı sade 0.1%’dir!

 

Ancient (Antik)

 

Ve geldik en zor bulunan türlere! Bunları kutulardan alamazsın! Sadece robux ile alınabilir türler bunlar. Mesela Icewing: Sadece 2499 robuxa 2018 yılnaşı etkinliğinde vardı. Ama şuan da sadece takas yapmadan alınabilir. Şimdi takas nedir buna bir göz atalım!

 

Trading (Takas Yapmak)

 

Şuana kadar anlattıklarımı takas yapabilirsin! Aman dikkat kazıklanma biraz kötü olabilir…

 

Oyundaki En Zor Alınabilen Bıçak

 

Bu bıçağın adı Nik’s Scythe yani Nik’in Tırpanı olarak biliniyor ve bu milyonlarca kişiden sadece 7 tane kişi bu bıçağa sahipdir. Nasıl mı alınır? Tabiki de Nikilis’e (Oyun yapımcısı) bir hile söylemeniz ya da onunla yakın arkadaş iseniz alabilirsiniz.

 

Collectibles (Koleksiyon Bıçakları)

 

Bunlar düşündüğünüzden de fazla değere sahiptir. Bunlar metin başlığındaki gibi ten rengi ile gösterilmez. Bunlar basit rengi , efsanevi , nadir/ender gibi olabilir. Mesela Choco: Bir basit bıçaktır ve değeri bir Tanrısal’dan hatta 5 tane belirli Tanrısallardan da değerlidir Choco! Bunların hayvan halleri de vardır!

 

Levels (Seviyeler)

 

Bazılarınız seviyelerin olduğunu çoktan biliyordur. İlk 10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90 ve 100’üncü seviyelerde size ödüller verir. 100’üncü seviyeye geldiğinizde size sağ altında bir buton verilir ve o butonda Rebirth! Yazar ve ona tıklarsanız seviyeniz bir olur ama yanda I yazar yani 1 anlamına gelir. En fazla alabileceğiniz seviye X 100’dür. Yani bu oyuncu 10 kere 100 seviye olup bir kere daha 100 seviye olmuştur.

 

1 Kutu Almak İçin Ne Yapmam Gerekir?

 

1 kutu almak için ya 1000 altın para veya 100 elmas veya bir gizemli anahtar gerekir. 1 gizemli anahtar için 125 elmas gerekir. Şimdi soruyorsunuzdur. Eee? Neden ben direk 1000 altın para yada 100 elmastan almıyorum? Çünkü gizemli anahtarı takas edebiliyorsunuz! Bu gizemli anahtarın değerini hiç kimse bilemez çünkü  takastan sonra kutudan ne çıkacağı bilinemez…

 

Efektler

 

Efektler oyunun en havalı özelliklerinden biridir. Mesela Dual (İkili) katil iken 1 bıçak tutmak yerine 2 bıçak tutmuş olursun! Ya da lightning (şimşek) birisini öldürdüğünde iskelet olurlar. Ama bunlar için çok fazla elmas gerekebilir.

Hayvanlar

Hayvanların bıçak ya da silah kadar değerleri yok ama bazı koleksiyon hayvanları Tanrısal kadar değer taşıya bilir! 1 hayvan alabilmek için 1000 altın para ya da 100 elmas toplaman gerekir. Biraz garip gelebilir ama hayvanlarında renkli hali var!

 

Nasıl Altın Para Toplayabilirim?

 

Her bir maçtan 40 para toplayabilirsiniz. Ama ELITE (Seçkin) oyun kartını alırsan 50 para toplayabilirsin! Şimdi ELITE’nin ne olduğuna bakalım!

 

ELITE Nedir?

 

Elite 499 robuxa alabileceğin bir oyun kartıdır. Sadece 40’dan 50’ye çantamızı yükseltmekle yetmezmiş gibi konuşmada adınızın yanında ELITE, Elitey diye bir hayvan, Elite bıçağı ve Elite bir radyo verir! Şimdi radyonun ne olduğuna bakalım!

 

Radyolar

 

Radyo bir oyun kartıdır ve 475 robuxa satılır! Bu radyolar ile bir şarkının ID’sini ya da ID girmek yerine arama yerinde bir şarkı arayıp onu radyona koyabilirsin! Ama radyoyu sadece oyunda iken açabilirsin. Lobi de radyo açılamaz ve eğer açmaya çalışırsan lobide olduğun için oynatamazsın diye bir uyarı verir.

 

Nasıl Bıçak Fırlatabilirim?

 

Breaking Point’de söylediğim gibi bilgisayar dan iseniz E tuşuna basın ve hedef alın. Böylece bir bıçak fırlatmış olursunuz. Mobilden iseniz orda buton verilecektir.

 

Nasıl Seviye Atlayabilirim?

Katil iseniz her bir yakından öldürüşünüz size 250 puan, her bir fırlatarak öldürdüğünüz kişi size 100 puan verir. Farklı farklı puan alma yolları da vardır.

Yazan: Ali Toker (Yaş 10)

Önceki İçerikBreaking Point Nasıl Oynanır? (Roblox)
Sonraki İçerikGoArt Metaverse İndir – GoArt Nasıl Kullanılır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz