Şık Görünme Tüyoları


Bayanlar günlük hayatta kıyafetlerine ve aksesuarlarına çok dikkat ederler. Çünkü elbette her bayan şık ve güzel görünmek ister. Bunun için de ayna karşısında saatlerce vakit harcar ve giyeceği kıyafeti özenle seçer. Aksesuarlarını da kıyafetine göre uyarlamaya özen gösterir. Şık görünmenin en önemli kurallarından biri kusurları örmektir.
Hiçbir bayan kusursuz değildir. Mutlaka her bayanın hoşuna gitmeyen bir görüntüsü vardır. Bunu örtebildiğiniz takdirde şık görünmek sizin için de mümkün hale gelecektir. Ancak şık görünmek için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlara dikkat edildiği takdirde çok şık ve güzel görünebilirsiniz. Bu yazıda bu hususlardan bahsedeceğiz. Kıyafetleriniz dolabınızda her zaman derli toplu bir halde bulunmalıdır. Böylelikle tüm kıyafetlerinizi rahatça görebilir ve bulabilirsiniz. Ayrıca kıyafetlerinizin temiz olmasına dikkat etmeniz gerekir. Aksi takdirde kirli bir kıyafet ne kadar doğru bir kombin yaparsanız yapın, üzerinizde hoş durmayacaktır. Bu yüzden giysilerinizin yıpranmamasına ve temiz olmasına dikkat etmelisiniz. Güzel ve şık görünmek için pahalı kıyafetler almanıza gerek yok. Yeter ki sizin vücudunuz için en uygun olan kıyafetleri bulun ve tercih edin. Fazla kilolarınızdan rahatsızsanız ve fazlalıklarınızı örtmek istiyorsanız fazla detaylı kıyafetleri giymemeniz gerekir. Çünkü çok fazla detaya sahip olan giysiler sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterecektir. Daha düz renk ve sade tasarımda kıyafetleri tercih ederek fazla kilolarınızı kapatabilirsiniz. Kilonuz fazla olduğu halde dar olan pantolonları giymekten hoşlanıyorsanız hiç dert etmeyin. Pantolonunuz ne kadar dar olursa olsun üzerinize giyeceğiniz bol bir bluz yardımıyla kombininizi tamamlayabilirsiniz. Belden yukarı kısmınızın görüntüsünden hoşlanmıyorsanız v yaka bluzlar giymeye özen gösterin. Eğer göbeğiniz varsa ve görüntüsünden rahatsız oluyorsanız dar ve çok fazla detayı bulunan kıyafetler tercih etmemeniz gerekir. Boyunuz kısaysa ve bundan rahatsız oluyorsanız üstünüze uzun bluz ve etek giymemeniz gerekmektedir. Çünkü bu tür kıyafetler sizi olduğunuzdan daha da küçük gösterir.
Kilonuzu gizlemek için yine bol pantolonlar tercih edebilirsiniz. Özellikle ispanyol paça pantolonlarla yapacağınız kombinler hoş duracaktır. Takılarınızı, çantanızı ve ayakkabınızı mümkün olduğunca kıyafetlerinizle uyumlu seçin. Böylelikle siz de şık ve güzel görüneceksiniz.