Aç Kalmadan Kilo Verdim


Merhabalar arkadaşlar. Bu gün itibari ile zayıflama günlüğümü yazmaya karar verdim. Bu kararı vermemdeki en büyük etken, benim gibi kilo vermek isteyip bir türlü başaramayanlara yardımcı olmaktır. Çünkü uyguladığım yönteme yeni başladığım halde kısa bir sürede kilo vermeye başladım. İsterseniz en baştan anlatmaya başlayalım.

Ben de birçok bayan gibi evlilikten önce 54 kilo idim. Hayatım boyunca da hiç kilo sorunum olmadı. Tartı bile yoktu evimizde. Aksine hep biraz kilo almak isterdim. Ama gel gör ki, evlendikten sonra kendim farkında olmadan 8 kilo almışım. Tabi, aniden iş ve okul hayatı bitince hareketsiz yaşam ve evliliğin rahatlığıyla yavaş yavaş sinsi sinsi yağ birikmeye başlamış bile. Ne ben ne de eşim kilo aldığımızın farkında değildik. Tabi her gün gördüğün kişinin gram-gram kilo aldığının farkında olmazsın.

Sonra ben eski bir kuaförüme gittiğimde bana garip-garip baktı ve şöyle dedi: Sen Tuğba’nın (ismim gerçek değildir) kardeşi misin? Aman Allah ım ne hale gelmişim ki beni tanıyamadı. Ne kadar çok kilo almışsın eşin sana iyi bakıyor galiba dedi. İşte orda anladım fena kilo aldığımı. Eve geldiğimde hemen eşime bir tartı almasını söyledim. Ve tartındık. Tartımı bozuk acaba dedim. Nasıl 64 kilo olurum dedim. Meğerse bu iyi günlerimmiş. Daha bu kilomu bile çok özleyecekmişim. Daha sonra hamilelikle birlikte yanlış olarak bildiğim ne kadar yersem bebeğim o kadar sağlıklı olur düşüncesiyle aşırı yemeye devam ettim. Oysa hamilelikte de yemeyi abartmaya gerek yokmuş. Neyse, hamilelikte 78 kiloyu buldum. Bebeğim doğduktan sonra 10 kilo gider derler ama bende sadece 4 kilo gitti. Evet 74 kiloluk yeni bir Tuğbaydım. Ne gariptir ki hala kendimi şişman olarak görmüyordum ama. Sonra 7 aylık emzirme dönemi diyet ve spor yoktu hayatımda. Zaten spor yapmak istesem bile bebeğimi bırakacak birisi olmadığı için yapamıyordum. Daha sonra ara ara bende her zayıflamak isteyen kişiler gibi pazartesi diyete başlayıp 1 hafta sonra bıktım. Farklı farklı diyetler denedim. Şok diyetler ki yaptığım en büyük hatalardan birisi bu diyetlerdi. Bu diyetlerle kilo verdim mi ? Tabi verdim 2 haftada 74 kilodan 68 kiloya indim. Ama gel gör ki di, diyeti bıraktığım anda hooop verdiğim kiloları fazlasıyla geri aldım. Yani 76 kiloyla başarısızlığa uğradığımı anladım. Bir süre tamamen bıraktım kendimi. Kilolu halimle barışık yaşamaya başladım. Hatta canım istemese bile sanki yemeklerden intikam alıyormuş gibi yiyordum. Tatlılar, börekler, kadınların dayanılmazı olan çikolatalar ve s. Tam 2,5 yıl böyle-böyle geçti. Şuan oğlum 2.5 yaşında. Ve ben uyguladığım yöntem sayesinde yavaş-yavaş ama kalıcı kilo veriyorum. Bu yöntemi sizlere de anlatacağım. Yazılarımı takip edin arkadaşlarım.

DEVAM EDECEK