Özgür Bilgi Kanalı

Bunu unutmayın: sadece istediğimiz bölgeden zayıflamak için ne bir egzersiz ne de bir diyet mevcuttur. Hangi bölgede yağ yakacağına vücut kendisi karar verir. Erkeklerde genel olarak yağ karın bölgesinde bayanlarda ise kalça depolanıyor. Ve zayıflama sürecinde en son olarak bu bölgelerden kilo veririz. Sadece bir bölgeden yağ aldırmak için liposuction ameliyatı vardır. Ama hiç oralara gitmenize gerek yok. Düzenli beslenme ve düzenli bir egzersiz programıyla sabırlı olarak devam ederseniz sonunda istediğiniz gibi düz bir karına ve biçimli bir vücuda sahip olacaksınız.

Kilo Vermek İçin En İyi Yöntem

Eğer zayıflamaya karar verdiyseniz ilk başta bunu bilmenizin faydası olacaktır ki, Kilo verme sürecinde kaç kilo verdiğinize değil kaç kilo yağ yaktığınıza bakacaksınız. Bu yüzden ilk başta yağ kas oranı ölçümü yaptırmanız gerekecek. Böylece zayıflama programınızın ne kadar başarılı gittiğini de takip ede bileceksiniz. Önemli olan kilo vermek değil yağ yakmak olmalı. Siz eğer ki, düzenli spor yapacaksanız kas kitlenizde artım olabileceği için kilo da fazla eksilme olmaya bilir. Ama görüntünüzde incelme görülecektir. Bunu böyle anlata biliriz. Vücutta bir kilo yağ basketbol topu kadar yer kaplıyorsa 1 kilo kas tenis topu kadar yer kaplıyor. Bu da şu demek oluyor aslında aynı kiloda kalsanız da önemli oranda incelmiş olursunuz. Tabi ki, kas yapmak o kadar kolay bir iş değil. Bunun için düzenli spor, düzenli beslenme ve sabır gerekir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.