Özgür Bilgi Kanalı

Günümüzde hem kadın hem de erkeklerin en çok şikayetçi olduğu sorunların başında kilo problemi gelir. Öyle ki her 10 kişiden 8’inin fazla kiloları ya da vücudunun belirli bölgesindeki fazla yağları ile başı derttedir. Fazla kilolardan diyet ya da egzersizler ile kurtulmak mümkünken, belirli bölgelerde biriken yağlardan kurtulmak daha zordur. Bölgesel yağlanma ve istenmeyen bölgelerde oluşan fazla yağlanmanın önüne geçmek için günümüzde en çok kullanılan yöntem,yağ aldırmayöntemidir.

Yağ aldırma yöntemi, fazla yağlardan kurtulmak için uygulanan en başarılı ve en kısa sürede sonuç veren yöntemdir. Bölgesel olarak uygulanabileceği gibi tüm vücuda uygulanabilen bu yöntem ile kısa sürede vücut güzelliğini bozucu fazla yağlardan kurtulmak mümkündür. Bölgesel yağlanmadan şikâyetçi olanların sıklıkla uyguladıkları yağ aldırma yöntemlerinden olanslim lipo,yaklaşık 1 saat süren ve kişinin 2-3 gün içinde tekrar sosyal hayatına geri dönmesini sağlayan bir yöntemdir. Genel olarak ağrı kesici ilaçlar ve istirahat ile operasyon sonrası rahat geçen bu yöntemde sadece yağ hücrelerine duyarlı lazer ışığı kullanılmaktadır. Bu lazer sayesinde uygulama bölgesindeki fazla yağların eritilmesi ve bölgenin incelmesi sağlanmaktadır. Bazı yağ aldırma yöntemlerinde vücudun bir bölgesinden alınan yağın farklı bir bölgeye enjekte edilmesi söz konusu olabilir. Bu durumda bölgesel yağlanmadan şikâyetçi olanların sıklıkla uyguladıkları yağ aldırma yöntemlerinden olanvaser liposuctionyönteminin uygulanması gerekir. Vaser liposuction yönteminde ses molekülleri ile vücuttaki fazla yağların yok edilmesi sağlanır. Bu yöntemin en önemli özelliği, alınan yağların başka bölgelerde dolgu olarak kullanılabilmesi ve operasyon sonrasında hastalarda morarma ya da cilt bozukluklarının olmamasıdır. Her iki yöntem de birbirlerine benzer şekillerde uygulansa da aslında çok farklı yöntemlerdir. Buna rağmen değişik türlerde uygulanan bu yöntemlerdeliposuction fiyatfarkı fazla bulunmamaktadır.

Siz de vücudunuzda belirli bölgelerdeki yağlardan şikâyetçi iseniz liposuction yöntemleri ile bu fazla yağlardan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Diyet, egzersiz ya da diğer kilo verme yöntemlerine daha kısa sürede sonuç veren yağ aldırma yöntemleri gün geçtikçe daha fazla uygulanan ve daha fazla tercih edilen fazla yağlardan kurtulma yöntemleridir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.