Özgür Bilgi Kanalı

Kalça yağlarını eritme zor olan bir iştir. Bu nedenle basen ve kalça bölgelerinde meydana gelen yağlanmayı önlemek için kalça yağlarını eritme yolları dikkatle incelenmelidir.

Basen ve kalça yağlarını eritme amacıyla hem diyet programı hem de çeşitli egzersizler yapılır. Bu konuda şikayetçi olan pek çok kişi bulunduğundan dolayı çözüm önerilerinin sayısı oldukça fazladır. Bu çözüm önerilerinin ne şekilde etki edeceği kişinin vücut tipine bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Kalça Yağlarını Eritme Egzersizleri

Basen ve kalça yağlarını eritme için yapılan egzersizler arasında çömelme, step, bisiklet, tek bacak kaldırma, iki bacak kaldırma, bir dog hareketi, bacakları mideye çekme hareketi, bacakları kaldırma, sandalye pozisyonu, çapraz mekik, yukarı tekme, tırmanma hareketi gibi çok sayıda kalça yağlarını eritme hareketleri vardır. Bunlar genellikle başlangıç aşamasında on tane setler halinde yapılıp zaman ilerledikçe bu sayı artırılabilir. Özellikle çömelme hareketi açısından bakıldığında hem kalça hem de basen bölgesini çalıştıran bu hareket ilerleyen dönemlerde ellerde ağırlıkla birlikte yapılabilir. Bu sayede hareketin etkisi daha da artacaktır. Bunlar arasında yapılması kolay olan hareketler arasında bacakları kaldırma hareketi yer alır. Bu kalça yağlarını eritme hareketini yapmak için yere sırt üstü uzanılır ve iki bacak birbirine yapışık olacak şekilde yukarı kaldırılır. Hareketin bitirilmesi için on beş hareketlik üç set yapılması yeterli olacaktır. Tüm egzersizler düzenli olarak yapıldığında istenilen etki meydana gelebilir. Sizlere tabi ki bu konuda öneriler sunmak istiyoruz. Bunlar içinde bizimde önerdiğimiz Dietto videosunu izlemenizi öneririz. Ve her türlü destek için https://www.dietto.net/ sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Kalça Yağlarını Eritme Kürleri

Basen ve kalça yağlarını eritme için hazırlanan doğal kürler vardır. Bunun içerisinde kimyon çayı kürü, maydanoz kürü ve yoğurt kürü en etkili kalça yağlarını eritme kürleri arasında yer alır. Kimyon çayı kürü için bir tatlı kaşığı tane kimyon ile bir su bardağı sıcak su cezveye alınarak bir taşım kaynatılır ve ocaktan indirilir. Daha sonra ılıması için bir süre beklenir ve süzülerek içilir.

Basen ve kalça yağlarını eritme amacıyla kullanılan maydanoz kürünle ise on dal maydanoz, kabuğuyla birlikte yarım limon, bir büyük su bardağı oda sıcaklığında suya ihtiyaç vardır. Buna göre kalça yağlarını eritme kürünü hazırlamak için tüm malzemeler mutfak robotunda çekilir. Hazırlanan karışım her sabah kahvaltıdan önce aç karnına yudum yudum içilir. Yedi gün boyunca yapılan bu küre yedi gün ara verilir, dönüşümlü olarak kullanılır. Yoğurt kürü ile kalça yağlarını eritme için zerdeçal, zencefil, toz tarçın gibi besinlerden yardım alınır.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.