Özgür Bilgi Kanalı

Yaza yaklaşırken zayıflamak istiyorsanız bazı şeylere özellikle dikkat etmeniz gerekir. Bu sayede daha hızlı şekilde kilo verebilmeniz söz konusu olabileceğindenzayıflamak için yapılması gereken 10 öneri hakkında bilgi sahibi olmanız ve bunlara uymanız gerekmektedir. Bu sayede düşündüğünüzden daha hızlı zayıflayabilirsiniz.

1- Aldığınızdan fazla kalori yakın:Zayıflamanın temel prensibi kesinlikle harcadığınız kalorinin gıdalarla aldığınız kaloriden fazla olmasına dikkat etmeniz olacaktır. Metabolizma hızınızı da dikkate almanız bu konuda size yardımcı olacaktır.

2- Hedef belirleyin:Ne kadar sürede ne kadar kilo vermek istediğinize karar vermeniz ve buna göre beslenme hatalarınızı düzeltmeniz faydanıza olacaktır. Kendinize belirlediğiniz hedefin gerçekçi olmasına da dikkat etmeniz gerekmektedir.

3- Günlük tutun:Diyet yaparken yaptığınız doğruları ve yanlışları görebilmenize olanak sağlayan diyet günlüğü tutmak, kilo veremediğiniz takdirde neyi yanlış yaptığınızı görmenize olanak sağlayacaktır. Detaylı bir günlük tutmanız aldığınız kaloriyi hesaplayarak ne kadar kalori harcamanız gerektiğini görmenize olanak sağlayacaktır.

4- Öğünlerinizi atlamayın:Öğüm atlamak sonraki öğünlerde daha fazla yemek yemeyi istemenize neden olacağından az kalori almak uğruna öğün atlamamaya özen göstermelisiniz.

5- Hazır gıdalardan uzak durun:Beslenme tarzınızı fast food yerşne ev yemekleri ile değiştirmeniz ve hazır gıdalardan uzak durmanız zayıflamak için mutlaka dikkat etmeniz gereken hususlar arasında yer almaktadır. İş sebebi ile yemeklerinizi evde yiyemiyorsanız dışarıdaki öğünlerinizi kısa ve az tutmanız faydanzıa olacaktır.,

6- Liste hazırlayıp buna bağlı kalın:Haftalık olarak yemek listenizi detaylı olarak hazırlayıp buna bağlı kalma konusunda ısrarcı olun.

7- Bol su için:Açlık hissini bastırma konusunda size destek olan su, daha uzun süre tok kalmanıza olanak sağlayacağından dolayı açlık hissettiğiniz her an su içebilmek için yanınızda hep su bulundurun.

8- Daha çok hareket edin:Düzenli egzersizlerin yanı sıra günlük hayatınızı daha fazla hareket etmeye empoze etmeniz gerekmektedir. Bir durak önce otobüsten inmek, bir durak sonra binmek, daha uzaktaki markete gitmek gibi alışkanlıklar edinmeye çalışın.

9- Sürekli tartılmayın:Her gün tartıya çıkmanız sizi hayal kırıklığına iteceğinden her gün tartılmak yerine haftalık tartılmanız sonuçları gördüğünüzde mutlu olmanıza ve daha azimli olmanıza olanak sağlayacaktır.

10- Yatmadan önce bir şeyler yemeyin:Metabolizmanız yatmadan evvel oldukça yavaş olacağından ve uyurken de daha az kalori yakacağınızdan yatmadan önceki 2 saat boyunca bir şey yiyip içmemeye dikkat edin.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.