Evde Röfle Yapımı Nasıl Olur?
Röfle, saçlarınızın kendi renk tonundan farklı olacak şekilde yapılan bir renklendirme işlemidir. Saçlardan ayrılan küçük tutamlara hazırlanan boya uygulanır ve gerektiği kadar beklenir. Esmer bayanlarda röfle saça yumuşaklık katmak için yapılır, açık tenli bayanlarda ise röfle farklı görüntüler sağlar. Röfleyi kuaför salonlarına gidip orada saatlerce bekledikten sonra yaptırabilir ama benim zamanım yok ben kuaför salonlarında vakit harcayamam diyorsanız o zaman da size evde röfle yapmanızı öneririz.
Evde Röfle Yapma Aşamaları
İlk olarak röflenin rengine karar vermek gerekmektedir. Saçınızda doğal bir görünüm isterseniz o zaman saç renginizin 1 veya 2 ton açığını kullanmanız uygun olacaktır. Fazla açık renk saçınızda oldukça yapay duracaktır. İstediğiniz yerden bir röfle seti satın alabilirsiniz. Yalnız alacağınız setin nemlendirici özelliğe sahip olmasına ve yıkama sonrasında bakım kreminin setin içinde olmasına dikkat ediniz. Nedeni ise röflenin saça oldukça zarar veren bir uygulama olmasıdır ve birtakım bakım kremleri ile desteklenmesinin şart olmasıdır. Röfle işlemine geçmeden önce üzerinize giyeceğiniz giysiyi seçin ve çevrenizi koruma altına alınız. Boyama işleminde ellerinize eldiven giymeniz sizi kimyasallardan koruyacaktır. Birçok röfle setinin içinde bone vardır. Saçlarınız kısa ise röfle işleminde boneyi kullanabilirsiniz. Saçlarınız uzun ise o zaman folyo yöntemini uygulamanız daha iyi olacaktır. Boneyi kullanacağınız zaman saçlarınızı arkaya doğru taramalı ve boneyi kafanıza geçirdikten sonra önden bağlamalısınız. Daha sonra setten çıkan bir tığ veya fırçanın ucundaki kanca ile saç tutamlarını bonenin üzerindeki deliklerden eşit olarak çıkarmanız gerekiyor. Karışımı bu tutamlara uygulayacaksınız. Saçlar istenilen tona göre 20 – 50 dakika bekletilir. Süre sonunda başınızı bone ile birlikte yıkayınız. Folyo tekniğinde ise ilk olarak folyolar hazırlanır. Daha sonra istenilen miktardaki tutamlar folyoya yerleştirip boyanır ve katlanır. Tutamları bu şekilde yaptıktan sonra 20 dakika beklemeye bırakılır. Süre sonunda bir tane folyo açılarak bakılır ve istenilen tona ulaşıldıysa folyolar çıkartılıp saç durulanır. Saçlarınızı duruladıktan sonra set ile birlikte aldığınız bakım kremlerini saçlarınız zarar görmesin diye saçlarınıza uygulamanız gerekmektedir. Son aşama da ise saçlarınıza fön çekerek röflenizin daha net görünmesini sağlayabilirsiniz.
Doğal Yöntemler İle Röfle Yapımı
Saçlarınızın rengini doğal yöntemler ile açabilmeniz mümkündür. Bundan dolayı röfle de yapabilirsiniz. Yalnız bu yöntemleri uyguladıktan sonra istediğiniz rengi elde etmenizin garantisi olmayabilir. Bunun için en ideali röfle setini saçınıza uygulamaktır. Size bu konu ile ilgili birkaç örnek verebiliriz. Limon suyunun doğal ağartma özelliğini saçlarınızda kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için birkaç tane limonu küçük bir kâseye sıkın ve sıktığınız bu limon suyunu belirlediğiniz tutamlarınıza uygulayın. Açılma işlemini sağlamak için güneşte 20 – 30 dakika kadar durun. Burada dikkat etmeniz gereken nokta yaptığınız işlemin açık renk saçlarda daha iyi durmasıdır. Çünkü koyu renk saçlarda uygularsanız karşınıza istemediğiniz bir renk çıkabilir. Saçlarınızın rengi sarı ise bu sefer kullanabileceğiniz bitki papatya suyudur. Kaynattığınız papatyayı soğumaya bırakın ve soğuyan papatya suyunu saçlarınıza uygulayın. Bu işlemin ardından güneşe çıkın. Bu işlemi haftada bir defa yapmanız yeterli olacaktır. Saçlarınızı yıkayınca geçecek anlık renkler uygulamak istiyorsanız o zaman kozmetik dükkânlarından saç spreyleri alabilirsiniz. Bu spreyler sayesinde saçlarınızı günlük ruh halinize göre boyayabilirsiniz.
Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
Saçınıza röfle uygulamadan bir gün önce saçınızı iyi bir şekilde nemlendirin. Böylelikle saçınız kimyasallardan korunacaktır. Röfle uygulaması her zaman kuru saça uygulanmalıdır. Röfleyi saçınıza uygulamadan önce saçınızı 1 veya 2 gün önceden yıkamış olmalısınız. Röfle setlerinden çıkan fırçalar bazen kullanışsız olabilir. Onun yerine bebeklerin diş fırçalarını kullanabilirsiniz. Röfle uygulaması sırasında arkadaşlarınızdan yardım alın. Böylelikle saçlarınızın arkasına da röfle uygulaması yapmış olursunuz.

Önceki İçerikSedef Hastalığı Belirtileri ve Tedavisi,Sedef Hastalığı Nedenleri,Sedef Hastalığı Teşhisi,Sedef Hastalığının Tedavisi
Sonraki İçerikEn İyi Iphone Kitap Okuyucu Uygulamaları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz