Hem bayanlar hem de erkekler için daha sağlıklı ve fit bir görüntüye sahip olmanın yolu göbek eritme hareketleri ile gerçekleşir. Sarkan bir göbek ile kimsenin dilediği gibi giyinememesi ve istediği fit görüntüye sahip olamaması psikolojik olarak da kişiye çöküntüye uğratacağından süzenli olarak yapıldığında göbeğinizden kurtulmanızı sağlayacak olan hareketleri kullanmanız faydanıza olacaktır. gobek-eritme-hareketleri

Plank Hareketi: Yüzüstü uzanarak kolunuzun elle dirsek arasındaki kısmını yere koyup vücudunuzu şınav çekecekmiş gibi dizlerinizi bükmeden yukarı kaldırın. 20 saniye bekleyerek bu hareketi 3 kez tekrarlayın.

  gobek-eritme-haraketi-plank

 

Yan Plank: Klasik plank pozisyonuna göre daha zorlu olan bu pozisyon vücudun 2 noktadan desteklenmesini sağlayarak daha fazla efor harcamanıza olanak sağlamaktadır. Bu hareket için öncelikle yan yatıp sol kolunuzu kalçanıza koymanız gerekir. Daha sonra sağ kolunuzdan destek alarak yükselmeniz ve bu pozisyonda 30-40 saniye kadar kalıp aynı işlemi diğer taraftan uygulamanız gerekir.

sinav-cekmeŞınav Çekme Hareketi: Şınav pozisyonu aldıktan sonra karnınızı sıkın. Kalçanızı aşağıda tutarak iyice sıkın ve pozisyonunuzu hiç bozmadan 20 saniye kadar bekleyin. Bu hareketi 3 kere tekrarlamanız gerek, ancak bu hareketi yaparken yüzünüzün tam karşıya bakması gerektiğini de unutmayın.gobek-eritme-haraketleri

 

Şınav Pozisyonunda Yürüme Hareketi: Kol ve bacakların daha fazla çalışmasına ve karın bölgesindeki kasların gerilmesine ve böylelikle göbek eritmeye yarayan bu hareket için öncelikle yüzüstü yatın. Daha sonra ellerinizin üzerinde durup tek ayağınızı havaya kaldırarak yürümeye çalışın. Bu hareketi ileri geri olacak şekilde 10-12 kez tekrarlayın.

gobek-eritme-haraketleri-timsahTimsah Yürüyüşü Hareketi: Tüm vücudunuzu dengede tutmanıza olanak sağlayan bu hareketi yaparken tüm kaslarınız kombine olarak hareket edecektir. Bu hareket için 10-20 metre uzunluğunda geniş bir alana ihtiyacınız bulunur. Yere yüzüstü uzanıp şınav pozisyonu alarak dizlerinizi bükmeden vücudunuzu gererek ilerlemeniz gerekmektedir.mekik

 

Mekik Hareketi: Sırtüstü yere uzanıp ayaklarınızı kaldırın ve dizlerinizi 90 derece olacak şekilde bükün. Karnınızı iyice sıkarak yer ile bel arasındaki boşluğu iyice kapatın. Daha sonra ellerinizi şakaklarınıza koyarak dirseklerinizi iyice açın. Nefes alıp verirken karnınızı iyice sıkıp dizlerinize doğru bükülün. Bu hareketi de birkaç kez tekrarlayın.

capraz-mekikÇapraz Mekik Hareketi: Öncelikle sırtüstü yere yatın. Sol ayağınızı kaldırarak dizinizi 90 derece bükün. Daha sonra sağ elinizi şakağınıza koyarak dirseğinizi açın. Nefes aldıktan sonra verirken sağ omzunuzu yerden kaldırıp sola doğru eğilmeye çalışın.

karin-kasiSırtüstü Yere Yatma Hareketi: Sırtüstü yere uzandıktan sonra ellerinizi belinizin altına koyarak arada kalan boşluğu kapatın. Daha sonra ayaklarınızı yerden dizlerinizi bükmeden kaldırarak bu pozisyonda 15 saniye kadar bekleyin. Bu hareketi 3 kez tekrarlamanız yeterli olacaktır.

yarim-sinav

 

Yarı Şınav: Bu pozisyonda özellikle kol, karın ve bacak kaslarınız çalışmaktadır. Step tahtasının üzerine ellerinizi koyarak şınav pozisyonu almanız durumunda karın kısmınız daha fazla gerilecek ve buradaki yağlar daha çabuk parçalanacaktır. Bu hareketi de birkaç kez gerçekleştirmeniz faydanıza olacaktır.

bel-inceltmeEğilme hareketi: Bu hareket hem bacaklarınızın daha ince bir görünüme kavuşması hem de göbeğinizden kurtulmak için faydalıdır. Ayaklarınızı omuz hizasında açın. ellerinizi de öne doğru dik olarak uzatarak sandalye hizasında eğilip kalkmaya çalışın. Bu hareketi de 10-15 kez tekrarlayın.

 

Önceki İçerikGÖZ TANSİYONUNDAKİ SİNSİLİK
Sonraki İçerikZayıflamada Yeni Trend: Kırmızı Çay ve Kırmızı Çay Nasıl Demlenir?

1 Yorum

  1. Göbek eritme hareketlerinin hepsini yaptım bu gece 🙂 tam 1 ay yapacağım. O zaman etkisi olacak mı. Göbeğimi eritmek için ne kadar süre devam etmem lazım. Göbek eritmek için önerebileceğiniz daha neler var. Mesela ben göbek eritme diyeti gördüm geçen face de paylaşmıştı biri. Öyle bir diyet işe yarıyor mu gerçekten. Bütün bunları sormamın neden ben kilolu birisi değilim aslında ama bu zayıf bedenime rağmen göbeğim var. Yardımcı ola bilir misiniz bu konuda.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz