Özgür Bilgi Kanalı

Merhabalar arkadaşlar. Bu gün size internet ten derlediğim yararlı bulduğum videoları paylaşmak istiyorum. Her kesin spor salonuna gitme veya eve spor aletleri alma imkanı olmadığı için sadece vücut ağırlığımız la evde kolayca yapabileceğimiz sıkılaşma hareketlerini topladım. Hareketlerin doğru yapılması oldukça önemli. Ve en az bir ay uygulandığında mutlaka etkisini göreceksiniz.

1. İlk olarak kalça kaslarını sıkılaştırma hareketini deneyebiliriz.

2. Bacaklarımızı sıkılaştırmak için ayıracağımız 8 dakika bu zayıflama ve sıkılaşma hareketlerini yapmaya yetecektir.

3. Karın kısmı bayanların, özellikle de yeni anne olan kadınların korkulu rüyası. Ne kadar zayıfla sak da karın kısmımızda ki inatçı yağlar bir türlü gitmek bilmez. Bu çalışma ile karın kaslarını sıkılaştıra bilirsiniz. Bu sıkılaşma ve zayıflama hareketine sadece 8 dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır. Bu programı 1 gün arayla yapmanız önerilmektedir.

4. Yan tekme ile çömelme hareketi ise hem bacak ve kalça kısmını sıkılaştırmaya hem de yüksek oranda kalori yakmanıza neden olacaktır.

5. Göğüs kasları için olan hareketler biraz zor olsa da, bir süre zorlandıktan sonra vücudunuz alışacaktır. Daha sıkı göğüs kasları için bu hareketleri ve ya bazılarını uygulaya bilirsiniz.

6. Son olarak size evde tek başına spor yapmaya üşenirken, sizi motive edecek latin dansı aerobik dersini paylaşmak istiyorum. Bu videoru izleyerek aerobik yaptığımızda daha eğlenceli oluyor. Zamanın nasıl geçtiğinden haberimiz bile olmuyor.

Evet arkadaşlar bunları yapmak kolay değil tabi ki. Ama zayıflamak, sağlıklı ve enerjik olmak emek ister. Şimdilik hoşça ve sağlıcakla kalın arkadaşlar. Başarılar.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.