Özgür Bilgi Kanalı

Bu makalemde öncelikle diabetes mellitus yani halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen hastalığı olumlu etkileyen bitkileri ele alacağız.

  • Soğan: Eskiden beridir uzmanlar ve bu konu hakkında araştırma yapan bilim insanlarının ortak görüşü soğanın içerisinde bulunan maddelerin şeker hastalığının tedavisinde olumlu etki bıraktığı görüşündedirler. Araştırmalara göre kandaki şeker oranını düşürmekte olduğu görülmüştür. Bunun için günde en az;

**1 bardak Soğan suyu

**1 adet Haşlanmış soğan

**1 adet çiğ soğan

Bu 3 şekilde kandaki şeker oranı düşürülebilir

  • Sarımsak: Uzman tabiplerin açıklamaları doğrultusunda sarımsakta bulunan alicın maddesinin kandaki şeker oranını düzenlediği görülmüştür. Günlük 1 diş sarımsak yemek gerekir ama neden olduğu ağız kokusu sebebiyle eczane ve aktarlarda satılan tablet şeklindeki sarımsaklardan kullanabilirler daha az ağız kokusu yapar.

Yazımızda soğan ve sarımsağın şeker hastalığına iyi geldiğini anlattık, unutulmamalıdır ki hastalığa iyi gelen bitkiler hastalığa yakalanma riskini de azaltır.​


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.