Saç Ekimi Merkezleri ve Fiyatları

Saç Ekimi

Saç ekimi veya saç nakli işlemi, kişinin saçlarının ön kısmındaki dökülmüş olan bölgelere, iki kulak arasında bulunan ense bölgesinden, sağlıklı saç köklerinin alınarak, bu ön kısımdaki açılan kanallara yerleştirilmesi işlemidir.

Saç ekim işlemi, şu anki teknoloji ile kişinin kendi saç rezervi kullanılarak yapılan bir işlemdir. Kişinin ense bölgesindeki saçları ne kadar sık ve sağlıklı ise, sonuç bu oranda değişiklik gösterebilir. Yine de dökülmeden önceki görünümüne, en yakıl haline getirilmeye çalışılmaktadır. Günümüzde yedi bin, sekiz bin saç köküne varan ciddi boyutlarda, saç ekimi yapılabilinmektedir.

Yapılan bu işlemden sonra, kişilerin saçları ortalama olarak, üçüncü veya dördüncü aydan sonra çıkmaya başlar. Altıncı ayda %50si çıkar ve saçın natürü gereği, bir yıla kadar uzayan süreçte, ekilen saçların ortalama %95i yapılan başarılı ekimle, geri çıkabilmekte ve kalıcı olabilmektedir. Kişilere yapılan bu işlemin, ömür boyu kalıcılığı gözlenmiş olup, çok iyi sonuçlar alınmaktadır

İstanbul Saç Ekim Merkezleri

İstanbul’da bu alanda deneyimli ve çok başarılı, saç ekim merkezleri vardır. Uygulamaların genellikle %98lik bir oranla başarılı olması, bu problemi yaşayan kişilerin, yüzlerini güldürmektedir. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli konu saç ekimi yaptırılacak yerlerin, titizlikle seçilmesidir. Bu yerlerin muhakkak sağlık bakanlığı onaylı olması ve bu konuda eğitimli ve tecrübeli bir sağlık ekibi tarafından yapılması gereklidir. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlar ile karşılaşabilir ve üzülebilirsiniz. Bu yüzdenİstanbul saç ekim merkezleri arasından yapağınız seçimlerde dikkatli olmanızı öneririz.

İstanbul’da Saç Ekim Fiyatları

Saç ekim fiyatları, cerrahi ve estetik bir müdahale olduğu düşünülerek belirlenmektedir. Ayrıca fiyatları etkileyen bazı unsurlarda vardır. Örneğin ekim yapılacak saç köklerinin sayısı, saçların kalitesi fiyat belirlemede önemli bir rol oynamaktadır. Özellikle saç köklerinin alınacağı alandan, saç köklerinin nakil yapılacağı alana kadar, detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir. Ayrıca saç ekimi yapacak hekimin, uzmanlığı, yapılacak olan yer gibi pek çok belirleyici unsur vardır. İstanbul’da saç ekim fiyatları alıyorsanız, dikkat etmeniz gereken hususlardan biride, fiyatın kök sayısı için olduğundan emin olmalısınız. Komple ekim için verilen fiyatlarda, gerekli kök sayısından daha az ekim yapılma riskini yaşamamak için, bu en iyi yöntemlerden biridir.

Saç ektirme dökülmeye karşı en dayanıklı bölge olan enseden alınan kıl köklerinin açık olan alana uygulanması işlemidir. Saç ekimi uygulaması ilk defa 1959 yılında dermatoloğ dr normon orentreich tarafından uygulanmıştır.
Saç ektirme kelliği tedavide kalıcı bir çözümdür.günümüzde saç ekim merkezlernin tamamı mikroskop altında doğal saç nakletmektedirler.Kelligin nedenleri farklı olsa da kesin çözümü saç naklidir.Saç ekimi merkezlerinde uzman ekip ve lokal anestezi ile yapılmaktadır.

Kimler saç ektirebilir

Erkeksi saç dökülmesi yaşayan yani bu bölgedeki saçlara önce incelme saonra dökülme ve rdından da kellik yaşanmaya başlanır .Bu aşamadan sonra yapılabileck tek tedavi saç ekimidir.Saç ekimi uygulamasında yaştan çok kellik oluşmaya başlayan bölgedeki saçların yüzde 50 gibi bir kayba uğraması ve bu bölgede artık saç çıkmamasıdır,ancak şuda bilinmelidir erken yaşta saç ekimi yaptıran kişi 35-40 yaşlarında tekrar saç ekimi yaptırmak durumunda kalabilir.Sac ekimi lokal anestezi ile yapıldığından hasta ağrı yada acı hissetmez.Ayrıca uygulama esnasında veya sonrasında hiç bir risk oluşturmaz.

Saç ekimi işlemi ne kadar zamanda yapılır ve sonuçları ne zaman görülür.

İstanbul Saç ekimi olarak bizler işlemi uygulanacak bölgenin genişliğine ve döner sayısna göre ortalama 3-5 saat arasında tamamlanmaktadır.

Sonrasında eğer şartlar uygunsa 15 günlük bir süre size yeterlidir .bununla beraber 2 gün sonrsında hasta günlük hayatına dönebilir.bu süre zarfında dikkat edilmesi gereken şeyler sigara ve alkolden uzak durmak ağır eğzersizlerden kaçınmaktır.İlk hafta saçlarda kabuklanma görülür saçlar hergün yıkanacağı için 10 güne kadar bu kabuklar dökülür.ilk br ayda ekim öncesi hale dönüş görülür 3 ay gibi bir süre sonun da da yeni saçlar görülmeye başlar.

Saç ekimi yöntemleri saç ekimi fue yöntemi ve fut yöntemi olmak üzere iki şekilde uygulanır her ikisindede amaç ve sonuç aynı olmakla birlikte tek fark uygulama şeklidir.

Önceki İçerik20 lik Diş Nedir
Sonraki İçerikSite Künye

1 Yorum

  1. Merhaba, İstanbul saç ekim merkezleri konusunda yardımcı ola bilir misiniz acaba? Önere bileceğiniz en iyi saç ekim merkezi neresidir? Bilginiz varsa yardımcı olun lütfen. Önceden teşekkürler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz