Özgür Bilgi Kanalı

Sabun Çeşitleri Ve Faydaları

Sabunları kullanmadan önce cilt tipinizi bilmelisiniz. Çok hassa cildiniz var ise doktorunuza başvurmadan denemeyiniz. Veya sadece yanağınızın bir kısmına bir kaç gün denedikten sonra tüm cildinize kullanmalısınz.

Yeşil çay özlü sabun: Akne oluşumunu ve sivilceleri önler. Cilde parlaklık verir. Çok hassas bir cildiniz varsa kullanmanız tavsiye edilmez. Stresi azaltıcı etkisi bulunmaktadır. Cildin nem ve yağ dengesini sağlar.

Killi Sabun:Kilin cilde faydalarını hepimiz bilmekteyiz. Killi maskeler yaparak cildimize uygularız. Killi sabunun da bu işe yaradığını az çok tahmin edebiliriz. Cildi derinlemesine temizler. Parlaklık verir. Kırışıklık gidericidir. Cildi sıkılaştırır.

Pirinç özlü sabun: Pirinç suyunun ciltteki lekeler çiller için faydalı olduğunu biliriz. Pirinç özlü sabunlarda kırışıklığı azaltıp yaşlanmayı geciktirir. Aynı zaman da yüzde ki lekeleri giderici etkisi vardır. Cildi güzelleştirir.

Limonlu sabun: Limon C vitamini açısından oldukça zengindir. Birçok cilt maskesinde de kullanırız. Limonlu sabunlarda aynı işlevi görmektedir. Cildi temizlemesinin yanı sıra doğal bir görünüm ve parlaklık verir. Cildi temizler. Gençleştirir.

Yasemin özlü sabun: Etkileyici kokusu ile sizi sizden alacaktır. Cildinizi rahatlatacak ve sizi stresten uzaklaştıracaktır. Afrodizyak etkisi yaratacaktır. Ciltteki sinir hücrelerini canlandıracak cildinize esneklik kazandıracaktır. Ciltteki yaşlanmayı geciktirecek cildinize yumuşaklık kazandıracaktır.

Sarımsak özlü sabun: Özellikle saçlar için kullanılan bu sabunun egzamadan saçkırana kadar bir çok iyileştirici etkisi vardır. Ayrıca mantarlar için de kullanılır. Saç dökülmesine de iyi geldiğini bilmekte fayda vardır. Bu sabunun içinde bal özü de bulunmaktadır. Balın saç için ne kadar faydalı olduğunu az çok bilmekteyiz. Saçı besler.

Vanilya sabunu: Bütün cilt tipleri için uygundur. Vücuttan mikropları uzaklaştırır. Stresi kırar. Cildi ferahlatır. Aynı zaman da cilde doğal bir yumuşaklık verir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.