Limon Suyu

Su kadar önemli bir şey yok. Ve su bizi ayakta tutan havadan sonra gelen en önemli şeydir. Bu durumda günlük tüketilen su miktarını kontrol etmek esas alınmıştır

Uzmanlar bize kendimizi iyi ve sağlıklı hissetmek için günlük en az 8 bardak su içmemiz gerektiğini söylüyorlar. Metabolizmamız sıcak hava koşullarında çok daha fazla ter eğilimindedir bu eğilim yaz aylarında daha da artabilir. Çoğumuzun sorunu, soda, çay ve kahve, içki gibi sıvılar tüketmiş olmasıdır. Ancak bu içeceklerin bizi daha kurutmaktadır. Ancak bedenimiz ve bizim iç organlarımıza nemlendirici olmadan sadece kısa bir süre için susuzluğunu gidermektedir. İnsanlar tadı iyi ama son derece zararlı olan tatlı şeker içeren içecekler veya tatlandırıcılar, aromalar ve diğer kimyasallara alışmaktadır. Suyun, ne tadı var, ne kokusu var. İnsanlar gün boyunca su içmeyi unutuyorum diye bahane üretiyor en büyük neden budur. Düz suyu lezzetli ve kokulu hale getirmek için bazen limon sıkın ve bir günde 8 bardak limonlu su içmenin zor olmadığını göreceksiniz. Ayrıca, limon suyunun bazı faydaları vardır. işte buradalar:

  1. Daha İyi Sindirim

Limon suyu vücudunuzun toksinlerden kurtulmak için en güvenli yollarından biridir. Vücudunuzun temiz ve detoksifiye olmasını sağlar, sindirimi kolaylaştırır. Kimi insanın sindirim sistemi sağlıklı değildir. İnsanlar genelde şişkinlik, bulantı ve mide ekşimesi şikâyetinden müzdarip. Limon suyu bu sorunu çözer. Bir damla Bal ile karışık ılık limon suyu kilo ve sık sık tatlı ihtiyacı hissetmemizin önüne geçebilir.

  1. Bağışıklık sistemini Korur ve Bağışıklık Sistemi Geliştiriyor

Sizin limon suyu hakkında bilmeniz gereken bir başka gerçek daha, bağışıklık sistemini korumak isteyenler faydalı olmasıdır. Limon suyu vitamin, farklı enfeksiyonlarla savaşır bolca C vitamini içerir. Limon suyu içerdiği, askorbik asit, bir anti-enflamatuar aracı olarak da kullanılabilir. Çok daha fazla bakteri ile mücadele etmek için soğuk, ya da ılık limon suyu içmenizde yarar vardır.

  1. Cildinizi Açar ve Parlaklık Sağlar

Limon vitamin dolu bir depo gibidir adeta, özellikle C vitamini ve ayrıca antioksidan bir dizi vardır. Tüm bu kombine limonu cilt lekeleri ve kırışıklıkları mücadele için kullanılabilecek inanılmaz yönteme dönüştürür. Siz düzenli olarak bunu yaparsanız, cildinizde ki lekeleri daha az görünür yada yok olmuş hale getirebilirsiniz, izleri ve yaşlılık lekelerinin üzerine limon suyu uygulamak uygun bir yöntemdir.. Limon suyu içmek de cilt üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

  1. Vücudunuza Ek Enerji Takviyesi Sağlar

Limon, vitaminler, mineraller ve antioksidanlar açısından zengin olduğu için gün boyunca uyanık ve enerjik kalmak için gereken tüm ile organizmayı sağlayabilir. Her an masanızda ya da çantanızda bir şişe limon suyu bulundurmanızda yarar var. Bu yararlı içecek limondan aldığı vitamin ve takviyeler ile negatif iyon ile takviyesi sağlanmaktadır, bu meyvelerin biri olması stres, anksiyete bozukluğunu azaltmak ve duygusal durumunuzu artıracak, Fayda sağlayacaktır.

  1. Sindirim Sisteminizi arındırır

Bilimsel olarak kanıtlanan limon suyunun tüm vücut üzerinde temizleme yeteneğine sahip olduğunu kanıtlanmıştır. Sitrik asit ve enzimler ile tüm vücut fonksiyonları sırayla organizmayı toksinlerden arındırır ve daha aktif hale gelir. Meyve yemek yerine,kan arındırmak için suya limon ekleyebilirsiniz. Yüzdeki siyah Noktalarda düzenli bir şekilde azaltmaktadır. Limon idrar yoluyla toksinlerin serbest bırakmak için vücudunuzu canlandırmak için mükemmel bir antitoksindir.

  1. İyileşmeyi hızlandırır

Limon hakkında bilmediğiniz başka bir gerçek yaraları iyileştirmeyi hızlandırıcı bir yeteneğe sahip olmasıdır. Askorbik asit ile metabolizmayı güçlendirmektedir. Eğer sağlıklı ve güçlü kemikler, kıkırdak ve diğer bağ dokusuna sahip olmak istiyorsanız, bu asit düzenleyici şifayı tüketmeniz gereklidir. Daha önce belirttiğim gibi bunun üstüne, limon iltihapları her türlü azaltabilir.

  1. Nefesinizi Ferahlatır

Limonlar kokuludur. Limonun canlandırıcı yeteneği ile ağız yapısı diş minesinde güçlü bir etkiye sahiptir. Neden taze ve güçlü bir nefes için limon ve limon suyu kullanmayalım ki? Diş etleri ve diş minesi, herhangi bir şüphe olmadan, etkili olmaktadır. Taze limon ya da limon suyu size asla zarar vermez, hazır olanlar tamamıyla kimyasal maddeler içerir. Limon suyu, bizim diş sağlığı için katkıda bulunur bu diş ağrısı ve kötü nefes mücadelede yardımcı olur. Dikkat edilmesi gereken tek kural limon suyunu içtikten sonra diş fırçalama yapmalısını doğru olanın dışında yaparsanız diş minesini berbat edebilirsiniz .

  1. Kafein bağımlılığı ile mücadele edilebilir.

Eğer kafein üzerinde bağımlılık kurtulmak gibi hissediyorum diyorsanız limon bu alanda sizin kurtarıcınız olarak görünüyor. Kafeinli içecekler yerine limonlu içme suyu deneyin. Eğer alışkanlığı kırmak için size iyi geliyorsa bunu devam ettirin. Şaşırtıcı bir şekilde, enerji seviyesi sadece arttığını, kahve içme isteğini durdurmaya başladığını göreceksiniz. Kötü alışkanlıklardan kurtulmak bu kadar kolay olabilirmiydi.Elinizde limon suyu bir şişe varsa yudumlayın ve canlanın.

  1. Enerji vermesi, Beslenme Dengenize katkı sağlaması.

Uyum ve denge hayatınızda temel olan iki en önemli şeylerdir. Eğer kilo vermek ve dengeli beslenmek istiyorsanız limona merhaba diyebilirsiniz. Limonun güçlü mineral içeriği alkali ve alkali diyetler içerisinde size hızla kalori kaybettireceği gerçeğini göz ardı etmemelisiniz. Ayrıca sindirim sistemini hızla uyarır ve içeriğindeki zengin liftler sayesin kilo kaybettirirken sağlıklı kilo vermemizi sağlamaktadır.
Limon suyu içerek sağlığını geliştirin. Bu hazırlanışı çok basit ama lezzetli içecek mineraller ve vitaminler oldukça zengindir. Yüksek kalorili çok tatlı içeceklerle yerini değiştirebilirsiniz. Limon suyunun çok daha fazla faydaları vardır. Su hayattır limonlu su hayatın ta kendisi diyebiliriz J

Mutluluk ve sağlıklı yaşam dileği ile. Limon olmadan yola çıkmayın..

Önceki İçerikSağlıklı yaşamak için Tütün Kullanımını bitirmek
Sonraki İçerikKışın soğuk algınlığında İçilebilecek çaylar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz