Özgür Bilgi Kanalı

Ülkemizde burnunda şekil bozukluğu olduğunu düşünen bir çok insanın aklında olan bir soru aslında ‘Burun estetiği ameliyatsız olur mu? ‘. Ne yazık ki cerrahi müdahale olmadan burunda çok büyük değişiklikler yapmak mümkün değil. Örnek göstermek gerekirse büyük burun kemerlerinin giderilmesi, düşük burun ucunun düzeltilmesi gibi istekler cerrahi müdahale gerektirmektedir.

Fakat umutsuzluğa kapılmanıza gerek yok. Son yıllarda gelişmekte olan estetik cerrahi dünyasında önemli gelişmeler yaşandı.Hyalunorik asit ( HA ) sayesinde cerrahi müdahaleye gerek kalmadan bazı küçük değişiklikler yapmak mümkün. Burun kemerinin üstüne ve altına yapılacak HA dolgusu ile kamufle edilebilmesi , burun ucunda yapılacak botox uygulamaları ile bir kaç mm yükseltilmesi sağlanabilir.

Ameliyat istemiyorsanız, HA dolgusu uygulamasının etkisinin kısa olduğunu unutmayın. Dolgu uygulamalarında 6 ay 1 yıl arası değişirken , botox uygulamalarında ise bu süre 2-3 ay ile sınırlıdır.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.