Özgür Bilgi Kanalı

Depolarımızda bulabileceğiniz AstroMenace, uzayda geçen ve mevcut geminizi geliştirme seçenekleri ihtiva eden bir “herkesi vur” (shoot em up) oyunudur. AstroMenace’ın bu türdeki diğer oyunlardan farkı, geminizi de değiştirebilmenizdir.

Belli bazı gemi sınıfları bulunmaktadır. Bunlar;

1. Fighter– Savaşçı sınıfı
2. Attacker– Saldırı sınıfı
3. Bomber– Bombardıman sınıfı

Oyuna başlarken size Fighter sınıfı bir gemi ve standart silahlar verilir. İlerde mevcut geminizi değiştirebilir ve silahlarınızı oyunda kazandığınız paralarla geliştirebilirsiniz.

İlk silahlarınız kinetik olarak tabir edilen mermi sınıfındandır. Para kazandıkça görev bölmesinden sonraki hangar bölümünde, sırasıyla, iyon, plasma, lazer, gaus, antimadde ya da güdümlü sınıftaki silahlarla donanabilir ve düşmanlarınıza karsı savaşabilirsiniz.

Oyunda geminizle ilgili aklınıza gelebilecek her şeyi yapabilirsiniz :D. Gemi alıp satabilir, içindeki donanımı (Kalkan, Jeneratör, Mekanik vs.) belli bir ücret karşılığında değiştirebilirsiniz. Hatta hasar almış geminizi hangar bölümünde tamir edebilirsiniz.

Oyunu Oynamak

Oyun açıldıktan sonra “START GAME” yazan yerden baslıyor, ardından kendimize bir profil oluşturuyoruz. Profil oluşturduktan sonra “NEXT” yazan yeri tıklıyoruz ve karsımızda ilk görevimiz! 🙂

Oynadığım iki haftalık süre içerisinde, benim gördüğüm oyunda 15 tane görev olduğudur. Ancak şu ana kadar sadece 12’nci göreve kadar ilerleyebilmiş durumdayım. Her görevin birbirinden zor olduğu bilginize sunulur.

Oyundaki Bölümler

İlk görevinizde bir birlikle beraber hareket ediyorsunuz. Bu sırada saldırı alarmları çalmaya başlıyor. Karşınıza bilinmeyen bir düşman çıkmış durumda: Uzaylılar! Göreve başlamak için “NEXT” yazan yere tıklayın. HANGAR bölümü açılacaktır

HANGAR:

Bu bölümde geminizi tamir edebilir,kazandığınız paralarla yeni gemi alabilir ya da mevcut geminizi yükseltebilirsiniz.

Gemilerin özeliklerine bakmak için “INFO” yazan yere tıklamanız yeterlidir. Her görev için farklı gemilere ihtiyacınız olacağından mümkün olduğu kadar ek özelikleri olan bir gemi seçmenizi tavsiye ederim.

Yaklaşık 20 farklı gemi bulunmaktadır. Daha sonra bu geminin yükseltilmesi hayati önem taşır. Hangar da, bize gemilerin zırh gücünü ve ne kadar silah ekleyebileceğimizi gösterir.

Oyunda üç gemi sınıfı ve her birinin kendine özgü özelikleri vardır. Bunlar;

1. Fighter (Savaşçı sınıfı):Hızlı ve dengeli saldırı ve savunma gemi sınıfı.
2. Attacker (Saldırı Sınıfı):Tamamen saldırı odaklı gemi sınıfı filo savaşlarında oldukça etkilidir.
3. Bomber (Bombardıman Sınıfı):Ağır savunması olan Korsan ve Uzaylı üslerine saldırı yaparken kullanılabilecek gemi sınıfıdır.

WORKSHOP (Tersane):

Tersanede geminizin jet motoru, jeneratör, hedefleme sistemleri, dengeleme sistemleri ve kalkan sistemlerini değiştirip geliştirebilirsiniz.

Yaptığınız her değişiklik sonunda, geminiz daha hızlı, daha iyi atış edebilen ve daha iyi kalkanlara sahip bir gemi olarak savaş alanına çıkabilir.

Burada özelikle jeneratörünüze çok dikkat etmelisiniz! Eğer mevcut hedefleme sistemlerine ve hareket sistemlerine yeterince enerji sağlayan bir jeneratörünüz yoksa savaş alanında kaplumbağa hızında ilerlersiniz ve attığınız mermiler hedeflerini vuramaz. Kalkan sisteminiz yeteri kadar enerji alamadığı için devre dışı kalabilir ya da donanımımız iyi ve dengeli olduğu halde, silahların çektiği enerji yüzünden ateş edemez duruma düşebilirsiniz.

WEAPONRY (Cephanelik):

Cephaneliğe hoşgeldiniz. Burası oyunun en güzel yerlerinden biridir. Mevcut donanımınıza ve geminize uygun silahların bulunduğu bölüm burasıdır.

Oyun ilerledikçe daha güçlü silahlara ihtiyacınız artıyor çünkü karşınızdaki gemilerin silahları ve zırhları da artıyor ve gemiler de giderek daha büyük oluyor…

Her silah sınıfının kendine göre özelikleri vardır. Kendinize en uygun olanını ancak savaş alanında deneyerek öğrenebilirsiniz.

Silah sınıfları:

1.Kinetik
2.İyon
3.Plasma
4.Gaus
5.Maser
6.Laser
7.Anti Madde
8.Güdümlü (Füze vs.)

Bütün ayarlarımızı yaptıktan sonra geriye bir tek şey kalıyor: SAVAŞMAK!

Herkese iyi avlar!

ateş ve su oynamak için tıklayın

ateş ve su-2 oynamak için tıklayın

ateş ve su-3 oynamak için tıklayın

ateş ve su-4 oynamak için tıklayın

ateş ve su-5 oynamak için tıklayın


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.