Özgür Bilgi Kanalı

Tek kişilik oyunda 4 farklı seçeneğimiz var. Seviye seviye bölümleri oynayabiliyoruz, istediğimiz seviyenin bölümünü oynayabiliyoruz, seviye bölümlerinden farklı olarak rasgele bölümler oynayabiliyoruz ve çok oyunculu moddaymış gibi alıştırma yapabiliyoruz. Ana menüdeki “Level Editor”kısmından kendinize özel bölüm oluşturabilirsiniz.

Eğer oyunu yalnız başınıza oynamak istemiyorsanız ve bir arkadaşınız da yanınızdaysa 2 kişilik oyundan klavyeyi paylaşarak oynayabilirsiniz. Eğer yanınızda bir arkadaşınız yoksa yabancı sunucularda yeni arkadaşlar edinip onlarla çevrim içi olarak oynayabilirsiniz. Tabi paylaşılan bir ağınız varsa gene bu ağ üzerinden oynayabilirsiniz. Eğer sunucularda bana rastlarsanız çok acımasız bir frozen bubble oyuncusu olduğumu tecrübe edebilirsiniz.

Eğer 3 veya daha fazla sayıda topu düşürürsek bu fazladan düşürdüğümüz toplar rakibimizin topları arasına eklenir. Kaç tane yeni top ekleneceğini yan sütundaki “malus queu”lardan öğrenebiliriz. Kırmızı malus queu 7 tane, sarı malus queu ise 1 tane top anlamına gelir. Yani kendi sütunumuzda 1 kırmızı, 2 sarı malus queu görüyorsak bu 9 tane yeni topun ekleneceği anlamına gelir.

Bu oyunu bence zevkli kılan etmen tabi ki zincirleme etkisidir. Önce ne işe yarıyor hemen kısaca bahsedelim. Eğer aynı renkteki yok ettiğiniz toplara bağlı toplar da varsa bu toplar da diğer toplar gibi yok oluyor fakat diğer toplar arasında bu yok olan top ile aynı renkte ve yan yana 2 veya daha fazla top varsa bunları da düşürüyor ve yine bu düşen toplara bağlı top(lar) varsa bunları da düşürüyor ve bu işlem tekrarlanabildiği sürece tekrarlanıyor. Eğer yok olan topların sayısı 3’ten fazla ise ve oyun çok oyunculu modda oynanıyorsa bu toplar diğer rakiplerin toplarının arasına ekleniyor. Bu sayede siz tam “yenildim” derken zincirleme etki karşınıza çıkıyor ve oyunu kazanmanızı sağlıyor. Her ne kadar zincirleme etkiyi kullanan kişi için bu çok zevkli olsa da rakibi için çok can sıkıcı bir durum. Çok oyunculu mod gerçekten zevkli oluyor ve zincirleme etkisi eğer etkin ise bu zevk ikiye katlanıyor. Fakat bu modda topların hepsini düşürmek çok zor. Bazen rakibinizle aynı anda yanıp yenilirseniz ve kimseye puan eklenmezse şaşırmayın 🙂

ateş ve su oynamak için tıklayın

ateş ve su-2 oynamak için tıklayın

ateş ve su-3 oynamak için tıklayın

ateş ve su-4 oynamak için tıklayın

ateş ve su-5 oynamak için tıklayın


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.